Na co dzień decydujemy się na wiele rzeczy, aby zatrzymać proces starzenia się skóry. Inwestujemy pieniądze w drogie kosmetyki anti-aging, albo decydujemy się na kosztowne zabiegi… Pamiętajmy jednak, że proces starzenia się skóry jest nieunikniony i czeka każdą z nas. Niemniej jednak możemy skutecznie go opóźnić! Niestety, czasem swoimi działaniami możemy przynieść skórze więcej szkody niż pożytku. Sprawdź, czy znane są Ci te 4 rzeczy, przez które skóra starzeje się szybciej. Jeśli tak, to postaraj się je wyeliminować. Twój organizm Ci za to podziękuje, a skóra będzie się starzeć wolniej! 

1. Pomijasz dekolt i szyję!

Wiele z nas stosuje krem do twarzy tylko na…twarzy. To podstawowy błąd! Za każdym razem (zarówno w pielęgnacji wieczornej jak i porannej) powinnyśmy kremować również szyję i dekolt. To właśnie w tych miejscach skóra najszybciej traci swoją jędrność i elastyczność. Często to właśnie te części ciała zdradzają prawdziwy wiek – przez wcześniejsze zaniedbanie. Staraj się wdrożyć pielęgnację szyi i dekoltu w codzienną pielęgnację. Może i efekty nie będą natychmiastowe, ale na dłuższą metę będą naprawdę rewelacyjne!

2. Twoja dieta jest nieodpowiednia

Jak to mówią: należy zadbać o siebie od wewnątrz, żeby efekty były widoczne na zewnątrz. Całkowicie się z tym zgadzam! W Twojej diecie powinno być mało cukrów prostych, ogranicz słodycze do minimum (co nie oznacza, że raz w tygodniu nie można zjeść szarlotki czy czekolady!). Wzbogać swoją dietę o produkty, które zawierają witaminę C, witaminę E i tłuszcze omega – 3. Dzięki temu Twoja skóra piękna na dłużej, a już teraz skóra stanie się bardziej jędrna i pożegnasz się z wypryskami, wyrównując jednocześnie koloryt. Jesteś tym, co jesz, prawda?

3. Zbyt mała ilość snu 

Dobrze wiemy, że w nocy organizm ma szansę na regenerację. Pewnie zauważyłaś, że po nieprzespanej nocy Twoja twarz wygląda o wiele gorzej, niż gdy śpisz 8 godzin? Dzieje się tak dlatego, że skóra nie ma szansy na regenerację Staraj się codziennie spać minimum 6 godzin dziennie, a także zasypiać i wstawać o regularnych porach. Wtedy będziesz budzić się pełna energii, a Twoja skóra zawsze będzie świeża i wypoczęta.

4. A może szklaneczkę wody?

O nawilżenie skóry dbają nie tylko kremy i maseczki, ale i picie wody. Dodam, że to ostatnie jest najskuteczniejsze. Powinnyśmy pić 2 litry wody dziennie. Podziękuje nam za to nie tylko nasza skóra, ale i włosy i paznokcie. Jeśli ciężko Ci przypilnować, aby wypijać taką ilość wody dziennie – ściągnij sobie aplikację, która co jakiś czas będzie Ci o tym przypominać.

Mam nadzieję, że wpis okazał się dla Was przydatny. Teraz zostało wyeliminować ze swojego życia te 4 rzeczy, przez które skóra starzeje się szybciej! Efekty na pewno będą rewelacyjne. Jeśli macie jakieś pytania to śmiało piszcie w komentarzach. 

Marta

Autor: Marta

Marta / 24 lat / Wrocław / Zakochana w kosmetykach i pielęgnacji. Blog "Kosmetyczne Patenty" powstał z ogromnej pasji i chęci dzielenia się opinią, oraz doświadczeniami. Zachęcam do kontaktu i dyskusji :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2024 "Kosmetyczne patenty – Znajdź sposób na piękno" All Rights Reserved