Włosy to temat rzeka. My, kobiety lubimy o nich rozmawiać, ale wciąż jeszcze nie znamy odpowiedzi na wiele ważnych pytań dotyczących pielęgnacji. Czasami słyszymy różne opinie na jeden temat. Jak się w tym odnaleźć? My wiemy, na jakie pytania bezwzględnie powinnaś znać odpowiedź. Poznaj najważniejsze pytania o włosy. Wkrocz na wyższy level w ich pielęgnacji. 

Czy tłuste włosy można nawilżać?

Tłuste włosy należy nawilżać zawsze, ponieważ nadmiar sebum często wynika z przesuszonej skóry głowy. Dlatego myj włosy delikatnym i nawilżającym szamponem oraz często zraszaj je nawilżająca odżywką bez spłukiwania. Pamiętaj, by omijać skórę głowy.

Czy olejek rycynowy przyspiesza wzrost włosów?

Olejek rycynowy to jeden z najaktywniejszych w tej dziedzinie. Choć niemal każdy olejek do olejowania włosów ma wpływ na ich nieco szybszy i zdrowy wzrost, to właśnie olej rycynowy uważany jest za mistrza, który znacznie przyspiesza wzrost włosów. Stosuj go regularnie nie tylko na skórę głowy, ale także np. na brwi, by je odżywić i wzmocnić. Olejek rycynowy dba także o kolor włosów i zapobiega ich blaknięciu.

Szampon z alkoholem jest dobry dla tłustej skóry głowy?

Szampon z alkoholem typu alkohol denat nie jest dobry dla żadnej skóry głowy. Pogląd, ze tłuste włosy należy przesuszyć alkoholem, jest błędny. Nadmierne przesuszenie powoduje, że włosy próbują odzyskać równowagę wodno -lipidową i przetłuszczają się jeszcze mocniej. Tworzy się błędne koło pielęgnacji. Unikaj produktów do włosów i skóry z ciężkimi, krótkołańcuchowymi alkoholami. Nie są dobre dla włosów, a poprawa ich wyglądu jest jedynie doraźna.

Czy można olejować grube i ciężkie włosy?

Grube i ciężkie włosy bardzo łatwo przeciążyć jeszcze mocniej, wystarczy nieodpowiednia pielęgnacja i stają się oklapnięte, bez objętości, a często także tłuste.

Okazuje się, że nawet takie włosy mają sojusznika w postaci matki natury. Istnieje grupa naturalnych olejków, stworzona dla włosów ciężkich i oklapniętych. Należy do nich olej kokosowy, masło shea i babassu, olejek rycynowy. Jeśli szukasz dobrej mieszanki do takich włosów, szukaj olejku do włosów niskoporowatych. Olejowanie ciężkich włosów odpowiednimi olejkami da im dużo dobrego: olejki mogą sprawić, że włos jest uniesiony u nasady, lekki i pełen witalności.

Czy po olejowaniu włosów nakładać odżywkę?

Jeśli Twoje włosy są mocno suche i zniszczone – możesz nałożyć odzywkę po spłukaniu olejku i umyciu włosów – odżywka domknie łuski włosów i ułatwi rozczesywanie, pielęgnację, poprawi ich kondycję.

Jeśli jednak masz włosy normalne lub z  tendencją do przetłuszczania – wystarczy, że nałożysz na nie olejek i spłuczesz go po skończonej kuracji, oraz umyjesz po prostu włosy. Olej znacznie je odżywi i nie ma potrzeby ich dociążać dodatkową  pielęgnacją.

Dlaczego należy oczyszczać skórę głowy? 

To ważny element pielęgnacji. Skóra głowy (niezależnie od jej rodzaju i kondycji) gromadzi zanieczyszczenia i toksyny. Zalegają na niej resztki kosmetyków i produktów do pielęgnacji. Szampon do włosów może nie dać sobie rady z prawidłowym oczyszczeniem, dlatego 2 razy w miesiącu zastosuj szampon micelarny, oczyszczający, detoksykujący lub zrób trychologiczny peeling skóry głowy.

Marta

Autor: Marta

Marta / 24 lat / Wrocław / Zakochana w kosmetykach i pielęgnacji. Blog "Kosmetyczne Patenty" powstał z ogromnej pasji i chęci dzielenia się opinią, oraz doświadczeniami. Zachęcam do kontaktu i dyskusji :)

© 2022 "Kosmetyczne patenty – Znajdź sposób na piękno" All Rights Reserved