Hej, dziewczyny!

Olejowanie włosów jest jedną z najstarszych metod na lśniące, gładkie włosy, a ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Jest to coraz częściej wybierana metoda pielęgnacyjna. Ja również się zdecydowałam! Chciałabym wam opowiedzieć o tej niezawodnej metodzie. 

To absolutny hit! Odpowiednio dobrane olejki są w stanie zdziałać cuda – nadać miękkości pasmom i je odżywić. Metod olejowania, jak i samych olejów, jest naprawdę wiele. Każda z nas jest w stanie wybrać odpowiednie dla siebie.

Jak wybrać właściwy olej?

Postaw na naturę. Optymalną pielęgnację zapewnią Ci oleje naturalne. Czyste, nierafinowane, tłoczone na zimno oleje sprawią, że Twoje włosy będą nasycone substancjami odżywczymi, minerałami i witaminami. W końcu zyskają odpowiednie nawilżenie, wygładzenie i regenerację. To ważne, aby oleje nie miały w sobie syntetycznych dodatków, jak parafina i silikony.

W składzie na opakowaniu możemy znaleźć konserwant, który ma na celu przedłużenie trwałości produktu. Może być to olejek eteryczny lub witamina E. Dobrze dobrany olej odbuduje włosy od wewnątrz, wzmocni cebulki, a także wyleczy skórne zmiany chorobowe.

Wybór odpowiedniego oleju jest najważniejszym elementem. Najpierw jednak musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy nasze włosy są suche? A może szybko się przetłuszczają? Jaki jest ich typ porowatości? Są niskoporowate, średnio-, a może wysoko-? Te ostatnie najbardziej potrzebują wsparcia, ponieważ najczęściej elektryzują się i puszą, przez co ciężko je ujarzmić. Są przesuszone. Dzięki olejom nasza fryzura nabierze sprężystości i blasku!

Jak olejować włosy?

Ten sposób pielęgnacji polega na nałożeniu na włosy lub skórę głowy olejku. Pokrywamy nim wszystkie kosmyki. Olejki można nakładać na suche lub wilgotne włosy, w zależności od preferencji. Zdarza się, że włosy przetłuszczają się u nasady. Wtedy olejowanie zaczynamy od niższych partii włosów. Pamiętaj, aby wcierać olej dokładnie w każde pasemko, wtedy dotrze do najgłębszych warstw. Jeżeli twoja skóra głowy też się przesusza, nałóż olej też na nią.

Techniki olejowania włosów

Olejowanie na sucho

Wiele osób sięga po tę metodę. Ja też często ją wybieram. To najszybszy i najłatwiejszy sposób. Nie wymaga doświadczenia. Kiedy nakładamy olej na suche kosmyki, doskonale widać, gdzie już został naniesiony. Należy jednak uważać, ponieważ łatwo przesadzić, a nadmierna ilość oleju wyłącznie obciąży włosy. Olej nakłada się na włosy nieobciążone zabiegami do stylizacji.

Olejowanie na mokro

Polega na rozprowadzaniu oleju na wilgotnych włosach, po czym owinięciu je ręcznikiem. Możesz też założyć czepek. Kosmyki pod wpływem ciepła wchłoną wszelkie dobroczynne substancje.

Olejowanie na mokro w misce

Do miski wlej ciepłą wodę i olej, a następnie zanurz włosy na 3 minuty. Następnie odciśnij nadmiar wody i nałóż czepek. Po 30 minutach go zdejmij i pozostaw olej jeszcze na kilka godzin, po czym starannie umyj włosy. Jest to bardzo czasochłonna metoda, ale skuteczna!

Olejowanie mgiełką

Wymieszaj olej z wodą, przelej do atomizera i rozpyl na wilgotnych włosach. Koniecznie omiń skórę głowy. Jest to bardzo delikatna metoda olejowania, która sprawdzi się tylko jako uzupełnienie.

Nie zauważysz efektów od razu. Warto być systematycznym, a twoje włosy ci za to podziękują! Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu.

Marta

Autor: Marta

Marta / 24 lat / Wrocław / Zakochana w kosmetykach i pielęgnacji. Blog "Kosmetyczne Patenty" powstał z ogromnej pasji i chęci dzielenia się opinią, oraz doświadczeniami. Zachęcam do kontaktu i dyskusji :)

© 2022 "Kosmetyczne patenty – Znajdź sposób na piękno" All Rights Reserved