Cześć!

Czasami wydaje się nam, że makijaż to trudna sztuka malowania się i maskowania niedoskonałości. Tymczasem nie jest to takie trudne, na jakie mogłoby wyglądać. Jeżeli chcesz ładnie i modnie wyglądać, to sprawdź, jakich kosmetyków używać i w jaki sposób używać ich poprawnie. Zapraszam do lektury.

Makijaż twarzy: korektor, podkład, puder

Najważniejszą zasadą w makijażu twarzy jest dobór korektora, podkładu i pudru w takim odcieniu, który współgra w kolorytem twojej cery. Dzięki temu makijaż będzie naturalny, a wszystkie niedoskonałości doskonale zamaskowane. Do pojedynczych przebarwień, krostek i popękanych naczynek użyj korektora o ton jaśniejszego od koloru cery. Pamiętaj, żeby dokładnie rozetrzeć kosmetyk, żeby połączyć go ze skórą i innymi kosmetykami kolorowymi. Do zaaplikowania korektora zastosuj pędzelek, palec lub inny aplikator, który jest dołączony do produktu.

Kiedy korektor jest już zaaplikowany i dobrze zblendowany, pora na podkład. Jego konsystencję, właściwości i skład dobierz do rodzaju cery. Dzięki temu twój makijaż będzie wyglądał naturalnie, a skóra stanie się wypielęgnowana i zadbana. Kosmetyk powinien być o ton jaśniejszy od kolorytu cery lub idealnie z nią współgrać. Pamiętaj, żeby podkład dokładnie tuszował niedoskonałości, wyrównywał koloryt cery i pasował do innych produktów kolorowych. Podkład możesz zaaplikować gąbeczką silikonową, pędzelkiem, a nawet palcami. Ważne jest, żeby podkład nie zostawiał smug, nie utworzył tzw. maski i ciemniejszych plam.

Kiedy korektor i podkład są już zaaplikowane i dobrze stopione ze skórą, cały makijaż należy utrwalić. Posłuży ci do tego puder transparentny, koloryzujący lub każdy inny, który może zafiksować kolorówkę. Do zaaplikowania kosmetyku użyj delikatnego puszka lub szerokiego pędzla z miękkim włosiem. Do przypudrowania twarzy wystarczy ci niewielka ilość produktu, którą omieć delikatnie buzię.

Makijaż oczu: rzęsy, brwi

Brwi i oczy w makijażu są niezwykle ważne, bo podkreślają naszą urodę i wpływają na odbiór tego, jak wyglądamy. Na powieki warto zaaplikować bazę, która przedłuży trwałość cieni do powiek i zapewni makijażowi bardziej intensywny wygląd. Brzeg powiek i linię rzęs podkreślisz eyelinerem w ciemnym kolorze. Rzęsy pomaluj tuszem, który będzie je podkreślał oraz chronił przed działaniem wody, potu i i różnych warunków atmosferycznych.

Nie zapomnij o brwiach. Po pierwsze zadbaj o ich kształt. Wyreguluj łuk brwiowy, usuń włoski, które są poniżej niego i pomaluj brwi. Pamiętaj, że ich wygląd, kolor i kształt powinny być dobrane do kształtu twarzy oraz koloru oczu, włosów i cery. Jeżeli nie masz wprawy w regulowaniu i malowaniu brwi, możesz oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki.

Makijaż ust

Nie byłoby pięknego makijażu bez pomalowanych ust. Do ich obrysowania użyj konturówki w kolorze zbliżonym do koloru warg. Ważne jest, żeby kosmetyk stapiał się ze skórą i pasował do szminki lub błyszczyka. A te produkty możesz nałożyć za pomocą specjalnego pędzelka. Dzięki temu makijaż ust będzie precyzyjny i dokładny.

A jak ty się malujesz?

Marta

Autor: Marta

Marta / 24 lat / Wrocław / Zakochana w kosmetykach i pielęgnacji. Blog "Kosmetyczne Patenty" powstał z ogromnej pasji i chęci dzielenia się opinią, oraz doświadczeniami. Zachęcam do kontaktu i dyskusji :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2024 "Kosmetyczne patenty – Znajdź sposób na piękno" All Rights Reserved