Wiecie? Dziś szamponu się tak naprawdę nie wybiera. Szampon się DOPASOWUJE. Poszłam ostatnio do nowego salonu fryzjerskiego w mieście. Dowiedziałam się tam że moje włosy mają… podwójną osobowość. Tak, dobrze czytacie. I chyba właśnie tej (skomplikowanej) osobowości należy wybrać szampon i inne cuda. A kiedyś było tak łatwo… po prostu słyszałam, że moje włosy są tłuste u nasady i suche na końcach…

Wybór dobrego szamponu – czy to musi być trudne?

Gdy idę do sklepu, mam lekki zamęt. Jest tyle szamponów, do tylu rodzajów włosów… nie wiedziałam na przykład, że włosy mogą być uwrażliwione. Zmęczone i beż życia. Pewnie są też zestresowane, bo dopada je stres oksydacyjny. Można się zagubić. Tymczasem szampon dobiera się nie do rodzaju włosów, ale do skóry głowy! Jeśli jest sucha – potrzebny Wam szampon nawilżający. Jeśli tłusta – normalizujący lub micelarny. Przy częstym myciu warto sięgać po delikatny szampon, który można stosować codziennie. Okazuje się, że to wcale nie musi być skomplikowane. Szampon ma myć przede wszystkim głowę, nie powinniśmy w ogóle nakładać go na włosy, ponieważ kosmyki i tak umyje piana, która swobodnie spływa po nich podczas mycia.

Jak często myć włosy szamponem?

Wokół mycia włosów od dawna narosło wiele mitów. czy częste mycie pogarsza stan włosów? Czy przez to stają się one łamliwe, puszą się i tracą blask? Czy woda może wypłukiwać składniki odżywcze z włosów? To wszystko jest złym podejściem do mycia włosów. Pamiętajcie, żeby nie dac się zwariować. po prostu myjcie włosy wtedy, kiedy tego potrzebują. nawet codziennie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Pamiętajcie jedynie, by wybrać dobry szampon: delikatny, o dobrym składzie, który nadaje się do codziennego mycia.
Nie wierzcie też w pogląd, że przetłuszczenie włosów i skóry głowy wpływa na nie korzystnie. To nie tak. Jeśli doprowadzicie  do nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy, to zatkacie ujścia mieszków włosowych. A to prosta droga do ich zniszczenia wtedy włosy zrobią się coraz cieńsze, a potem zaczynają wypadać. dlatego jeśli czujecie że skóra głowy się przetłuszcza a włosy szybko przestają być świeże po prostu je umyjcie.

Jak wybrać dobry szampon?

No właśnie. Jak w świetle tego, co Wam opowiedziałam wybrać dobry szampon? Nie zabrzmię oględnie, jeśli powiem: z głową! Nie nabierajcie się na komercyjne opisy na butelkach. Wybierzcie szampon do skóry głowy. Doskonałe do częstego mycia (niezależnie od rodzaju włosów) są szampony micelarne, które doskonale domywają włosy i skórę z wszelkich zanieczyszczeń. Szukajcie kosmetyków o dobrym składzie i stawajcie raczej na sprawdzone, cenione składniki, takie jak keratyna, jedwab, olejki.

Macie już swój ulubiony szampon do włosów? Znaleźliście ideał? Dajcie znać jaki i gdzie go kupić! 🙂 

Marta

Autor: Marta

Marta / 24 lat / Wrocław / Zakochana w kosmetykach i pielęgnacji. Blog "Kosmetyczne Patenty" powstał z ogromnej pasji i chęci dzielenia się opinią, oraz doświadczeniami. Zachęcam do kontaktu i dyskusji :)

© 2024 "Kosmetyczne patenty – Znajdź sposób na piękno" All Rights Reserved