Heeej 🙂
Muszę przyznać, że oczyszczanie twarzy to u mnie podstawa w pielęgnacji. Demakijaż to jeden z moich ulubionych elementów codziennej, pielęgnacyjnej rutyny. Przychodzę dziś z poradnikiem, jak dokładnie oczyścić skórę twarzy, a przy tym dowiesz się, dlaczego z a w s z e musisz wykonywać demakijaż. Zapraszam 🙂
Mój sposób na dokładny demakijaż twarzy
Przed demakijażem porządnie myję dłonie i związuje włosy, by nie przeszkadzały podczas mycia buzi. Do swojej pielęgnacyjnej rutyny wprowadziłam 3 etapy oczyszczania: demakijaż płatkami kosmetycznymi, olejkiem oraz mycie twarzy żelem.
Zaczynam od zmycia makijażu oczu płatkami kosmetycznymi. Waciki zwilżam płynem micelarnym i przykładam do powiek. Trzymam je około minuty, by tusz czy cienie dobrze się rozpuściły, dzięki czemu unikam tarcia oczu. Ruchem “do dołu” zmywam make-up płatkiem. W razie potrzeby powtarzam tę czynność kilka razy. Tak samo postępuję z brwiami oraz ustami.
Następnie przechodzę do oczyszczania skóry olejkiem do demakijażu. Wybrałam ten na bazie oleju rycynowego, ponieważ najlepiej współgra z moją mieszaną cerą, a do tego ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Na czyste dłonie wylewam trochę produktu i wmasowuję go okrężnymi ruchami w twarz. Robię to bardzo delikatnie, masując jedynie opuszkami palców. Ten patent pozwala mi uniknąć podrażnień i mikrouszkodzeń, które mogą powodować płatki kosmetyczne. Do tego generuję mniej śmieci 🙂
Przechodzę do oczyszczania cery żelem myjącym. Jak wiadomo, to zmycia oleju nie wystarczy sama woda. Wybieram te kosmetyki, które w swoich składach mają delikatne substancje myjące i niedrażniące detergenty. Zwilżam dłonie wodą i rozprowadzam w nich żel, aż powstanie pianka. Nakładam ją na buzię i myję ją okrężnymi ruchami. Gdy kosmetyk przestanie się pienić to znak, że pora zmyć całość wodą. Dla pewności powtarzam tę czynność dwa razy.
Osuszam twarz miękkim ręcznikiem i voilà! Buzia jest gotowa na kolejne etapy pielęgnacji.
Ważne: taki demakijaż twarzy wykonuję tylko wieczorem. Rano moja buzia nie potrzebuje tak dokładnego oczyszczania. Wystarczy, że umyję ją delikatnym żelem, osuszę i mogę od razu przejść do nałożenia kolejnych kosmetyków, a następnie zrobienia makijażu.
Dlaczego MUSISZ robić demakijaż twarzy?
Zdarzyło Ci się kiedyś pójść spać w makijażu? Mam nadzieję, że była to tylko jednorazowa sytuacja 🙂 Jeśli nie – musisz szybko się tego oduczyć! Brak demakijażu ma opłakane skutki dla stanu Twojej cery…
- ➜ Przyczyniasz się do szybszego starzenia się Twojej skóry. Resztki podkładu, korektora i pudru tworzą warstwę, przez którą skóra gorzej “oddycha” i wolniej się regeneruje. Do tego dochodzą konserwanty i inne sztuczne substancje zawarte w kosmetykach kolorowych, powodujące rozwój wolnych rodników, odpowiedzialnych za przedwczesne starzenie.
- ➜ Rozwijają się bakterie, które powodują powstawanie zaskórników. Brak demakijażu to szybka droga do zatykania się porów i zaostrzenia trądziku.
- ➜ Możesz doprowadzić do wypadania brwi i rzęs. Pozostawienie resztek makijażu na rzęsach i brwiach powoduje, że włoski stają się kruche i łamliwe. W rezultacie mogą nadmiernie wypadać.
- ➜ Skóra staje się przesuszona. Brak demakijażu, a co za tym idzie, pielęgnacji skóry, drastycznie pogarsza jej stan. Twoja cera stanie się poszarzała, ziemista, pojawią się licznie suche, łuszczące się skórki. Buzia szybko straci blask i jędrność.
Mam nadzieję, że mój wpis zmotywował Cię do tego, aby codziennie dokładnie oczyszczać swoją buzię 🙂
Zapraszam Cię do lektury pozostałych poradników i do następnego. Paaaa!