Hej, Kochane!
Postanowiłam, że przygotuję dla Was wpis o masażu twarzy, bo testowałam ostatnio pewną nowość. W moje ręce wpadła płytka Gua Sha. Czym jest? Do czego służy? Jak i po co jej używać? Jeśli jesteście ciekawe, to zapraszam do najnowszego wpisu poniżej.
Miłego czytania.
Masaż twarzy, czyli powrót do korzeni
Wielu osobom może się wydawać, że masaż twarzy to coś, co pojawiło się w naszych domach niedawno. Jakaś nowa moda zapożyczona od gwiazd Hollywood. Nic bardziej mylnego! Prawda jest taka, że masaż twarzy to azjatycka technika znana już od starożytności. Początkowo był to jeden z zabiegów leczniczych w nurcie medycyny naturalnej, a dzisiaj jest wykorzystywany raczej jako zabieg upiększający. Co nie zmienia faktu, że to powrót do korzeni i naturalnych metod dbania o siebie, które – jak wszyscy wiemy – są naprawdę skuteczne.
Płytka Gua Sha do masażu twarzy
Oczywiście masować można na różne sposoby, ale jest jeden, który szczególnie mnie zainteresował. Chodzi o masaż twarzy płytką Gua Sha. Czym jest Gua Sha i o co w tym wszystkim chodzi?
Płytka Gua Sha to niewielkich rozmiarów kamienny masażer do twarzy. Najczęściej wykonany z jadeitu lub kwarcu, czyli tzw. kamieni żadowych, którym przypisuje się lecznicze właściwości. W praktyce chodzi tu o efekt chłodzenia podczas masażu, dzięki czemu jest to rytuał niezwykle przyjemny i skuteczny.
Gua Sha to płaski kawałek kamienia. Spokojnie mieści się w dłoni i nie ma żadnego uchwytu. Jak więc wykonać nim masaż?
Sposób użycia kamienia Gua Sha
Odpowiedź na pytanie, jak używać kamienia Gua Sha, jest dość prosta. Jeśli chciałybyście spróbować, to róbcie masaż razem ze mną.
Najpierw robię demakijaż i oczyszczam twarz tak, jak zazwyczaj. Warto też schłodzić wcześniej masażer, bo wtedy lepiej pomaga zredukować opuchliznę. Następnie nakładam na twarz olejek lub serum i delikatnie wklepuję w skórę opuszkami. Biorę kamień i zaczynam masaż – ustawiając płytkę krawędzią do skóry, przesuwam nią od obojczyka do żuchwy, a następnie przechodzę na policzki, brodę, okolice nosa i czoło. Każdą partię masuję kilka razy.
Ważne! Pamiętajcie, że masaż kamieniem Gua Sha powinien być intensywny. To nie gładzenie i delikatne muskanie skóry, ale pocieranie są z dość sporym naciskiem tak, aby faktycznie pobudzić krążenie krwi i limfy.
Masaż kamieniem Gua Sha – efekty
Po co właściwie to robić? Co daje masaż kamieniem Gua Sha? Jakie korzyści przynosi? Spróbujcie same i przekonajcie się, że efekty masażu płytką Gua Sha, to między innymi:
- poprawienie mikrokrążenia, a więc lepsze odżywienie,
- wygładzenie, ujędrnienie i większa sprężystość skóry,
- spłycenie drobnych zmarszczek i zapobieganie kolejnym,
- lepsze dotlenienie skórę, co sprzyja jej odnowie,
- widoczne zmniejszenie porów i niedoskonałości skórnych.
Podsumowanie. Czy warto kupić Gua Sha?
Ja jestem urzeczona tym, jak działa i co daje płytka Gua Sha. Miałam początkowo problem z jej opanowaniem, bo jednak nie jest to standardowy masażer do twarzy, ale dzisiaj sięgam po kamyczek właściwie codziennie podczas wieczornych rytuałów. Bo wystarczy minuta dziennie, aby zauważyć efekty, a to przecież wcale nie tak dużo.
Spróbujcie same.
Podobał Ci się ten artykuł? Nie zapomnij o komentarzach i udostępnieniu!
Dodaj komentarz