Hej!

Dziś porozmawiamy o błędach w makijażu, które są totalnie nieświadome. Wystarczy, ze opanujecie te 5 poniższych rzeczy, które – gdy tylko dopracujecie – osiągniecie efekt WOW w makijażu, zatem bez przedłużania – zapraszam do lektury.

Błędy w makijażu – wykorzeńcie je z codziennej rutyny, a make-up będzie obłędny!

1. Brwi zbyt wysoko wydepilowane

Wiele dziewczyn myśli że jeśli więcej brwi wyskubiemy tym większe oko zyskamy niestety to powoduje, że powieka wygląda na opadającą. Zamiast większego oka przykuwamy uwagę do powieki, nie do oka:) I mniej wyskubane brwi i im mniej kanciaste, tym lepiej Starajcie się, żeby brwi nie wyglądały sztucznie. Gęste grube i naturalne wyglądające młodzieńczo i odejmują lat! 🙂

2. Zły makijaż brwi

Zauważam dziwną tendencję do malowania tylko środka brwi. Dzieje się tak, gdy dziewczyny chcą zagęścić brwi ale nie podkreślają jej całej, ponieważ nie potrafią zdefiniować poprawnie jej kształtu.Wtedy nie biorą pod uwagę wszystkich włosków a efekt jest taki, że w odległości około metra już nie widać wyraźnie Waszego łuku brwiowego. Nie róbcie tego! 🙂 Malujcie całą brew i pamiętajcie o każdym włosku, aby wykonać brew wyraźną, pełną, skończoną i stanowi piękną oprawę dla oczu. Pamiętajcie też, aby delikatnie rozmyć kontury, aby brew wyglądała naturalnie i nie ujmowała Wam urody ostrymi, kanciastymi kreskami.

3. Brak wykończenia makijażu przy cieniowaniu oka

Wiele dziewczyn nawet gdy dobrze blenduje cienie, zapomina, że nie powinny one wychodzić nierównomiernie pod sam łuk brwiowy. Niestety to się często dzieje i jest dość widoczne. Zastanawiacie się czemu wasz makijaż nie wygląda profesjonalnie/ Po prostu na zakończenie zróbcie jeszcze jeden trik: sięgnijcie po beżowy, matowy, jasny cień i nanieście go delikatnie pod łuk brwiowy, jakby “czyszcząc” obszar na łuku i nadając kształt kolorowym cieniom. Lepiej? 🙂 Miło to wygląda, jeśli makijaz oka i brwi nie stanowi jedności 😉

4. Malowanie dolnej powieki złym pędzlem

Jeśli sięgniecie po płaski, języczkowy pędzel – to oczywiście przesadzicie mocno Wasz makijaż dolnej powieki. Pamiętajcie, że nawet, jeśli wydaje się Wam on odpowiedni bo jest płaski i ma kształt języczka – często jego charakter się w pełni ujawnia, jeśli sięgacie po cień w ciemnym kolorze. Wtedy okaże się, ze pędzelek do makijażu rysuje mocną, niedopracowaną, pozbawioną miękkości kreskę, która wygląda bardzo nienaturalnie. O wiele lepszy efekt osiągniecie, jeśli nabierzecie mniej cienia, ale nałożycie go delikatnie pędzlem do blendowania. Puchaty pędzelek stworzy bardzo delikatny piękny efekt, który będzie doskonale współgrał z górną powieką.

5. Za gruba kreska eye-linerem

Tak, wiem że lubicie pokazać, jak świetnie potraficie władać eye-linerem, ale pamiętajcie, że kreska nie powinna sięgać grubością do połowy powieki – to bardzo przytłacza spojrzenie, optycznie zmniejsza oko i skraca rzęsy! Dlatego robiąc kreskę eye-linerem zachowajcie umiar i malujcie ją delikatnie.

Co sądzicie o tym wpisie? Któryś z błędów brzmi znajomo? 🙂

Marta

Autor: Marta

Marta / 24 lat / Wrocław / Zakochana w kosmetykach i pielęgnacji. Blog "Kosmetyczne Patenty" powstał z ogromnej pasji i chęci dzielenia się opinią, oraz doświadczeniami. Zachęcam do kontaktu i dyskusji :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2023 "Kosmetyczne patenty – Znajdź sposób na piękno" All Rights Reserved