Cześć!

Dziś poruszę temat, który może niektórych nie dotyczy, ale z pewnością większość z was zainteresuje. Dotyczy skóry, która przesusza się po kąpieli. To mój częsty problem. Od razu, kiedy wyjdę z wanny, mam na buzi dużo suchych skórek i naprawdę ciężko je usunąć. Dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego moja skóra jest sucha po kąpieli?

To mnóstwo czynników… najgorzej jest w okresie jesienno-zimowym, kiedy gorące powietrze grzejników jeszcze bardziej wysusza. Nie sprzyja również wiatr, wahania hormonalne, mróz czy… nieodpowiednia pielęgnacja, czyli coś, co fundujemy sobie same. Jest mnóstwo przyczyn przesuszania się skóry po myciu, ale główny to brak odpowiedniego nawilżenia. Skóra wręcz błaga o pomoc. Jak to zrobić?

Jak zapobiec suchej skórze po kąpieli?

Już dawno temu zauważyłam, że moja skóra przesusza się po kąpieli. I wiedziałam, że problem nie zniknie samoistnie. Obserwowałam, jak skóra reaguje na różne kosmetyki. Szybko zorientowałam się, że te, których używam, mocno ją podrażniają i wysuszają. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce, bo wiedziałam, że to nie minie samoistnie. Skóra potrzebuje odpowiednich składników pielęgnacyjnych. Tych, które dostarczą wodę od środka, jak i od zewnątrz i zapobiegną jej wyparowywaniu. Musicie mi uwierzyć! Istnieją sposoby, które uratują suchą skórę i podzielę się nimi z wami.

Używajmy kosmetyków, które:

  • intensywnie nawilżają (humektanty),
  • chronią przed wysuszaniem (emolienty).

Przyczyny suchej skóry po kąpieli

Może ich być naprawdę sporo i ciężko określić jedną. U was może okazać się, że problem jest zupełnie inny. Sucha skóra po kąpieli to naprawdę duży problem, który może dotknąć każdą z nas. Czasem wystarczy jeden szkodliwy składnik kosmetyczny i już… Zdarza się jednak, że same przyczyniamy się do wysuszania skóry, nieodpowiednio o nią dbając.

Przyczyny wysuszania się skóry:

  • suche powietrze w mieszkaniu,
  • używanie płynów do kąpieli z wysuszającymi alkoholami i szkodliwymi parabenami,
  • niewycieranie lub niedokładne wycieranie skóry po kąpieli (to bardzo wysusza),
  • niestosowanie kremów, balsamów czy olejków po kąpaniu,
  • kąpiel w bardzo gorącej wodzie,
  • używanie soli do kąpieli.

Możliwe, że popełniacie choć jeden z wymienionych błędów i skóra dlatego się przesusza. Może nawet nie miałyście takiej świadomości. Nieświadoma pielęgnacja to jeden z najczęstszych problemów skórnych.

Sprawdzone metody na suchą skórę

Czym nawilżyć skórę po kąpieli? – na pewno zadajecie sobie to pytanie. A nie wiecie, że można ją nawilżać już w trakcie mycia! W tym celu wystarczą dobrze dobrane kosmetyki. Nie bierzcie byle jakich produktów z półki, tylko uważnie czytajcie składy. W jakie produkty warto zainwestować?

  1. Olejek do kąpieli – to bardzo dobre rozwiązanie, które zapobiega wysuszaniu się skóry. Oleje nawilżają skórę najlepiej. Oczywiście w nich też mogą znaleźć się podrażniające składniki, więc zawsze sprawdzajcie składy. Dobry olejek to połączenie naturalnych, odżywczych składników.
  2. Płyny do kąpieli – po nie sięgamy najczęściej. Tutaj również warto, aby skład był silnie nawilżający i odżywczy. Warto, aby znalazł się tu np. miód czy mleko. Doskonałe są też emolienty, które zapobiegają ucieczce wody z wnętrza skóry. Skóra podziękuje wam również za ziołowe składniki, zapobiegające podrażnieniom. Zrezygnujcie z kosmetyków, które mają alkohole czy detergenty.

Jakie są wasze sposoby na pielęgnację skóry suchej? Czy popełniałyście któreś z wymienionych błędów?

Udostępniajcie i komentujcie. Pozdrawiam <3

Marta

Autor: Marta

Marta / 24 lat / Wrocław / Zakochana w kosmetykach i pielęgnacji. Blog "Kosmetyczne Patenty" powstał z ogromnej pasji i chęci dzielenia się opinią, oraz doświadczeniami. Zachęcam do kontaktu i dyskusji :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2024 "Kosmetyczne patenty – Znajdź sposób na piękno" All Rights Reserved