Cześć dziewczyny!
Inicjały ekschłopaka, nieudany rysunek, napis w obcym języku z dziwnym tłumaczeniem… Nie wszystkie tatuaże są dobre, a niektórych z nich chciałabyś pozbyć się jak najszybciej. Na szczęście nie ma rzeczy niemożliwych i dzięki współczesnej medycynie i kosmetologii możesz je usunąć. Ostrzegam jednak, że większość metod jest bolesna, kosztowna i długotrwała.
Po co usuwać tatuaż?
Usuwanie tatuażu jest zabiegiem inwazyjnym i dość bolesnym, dlatego nie powinnaś robić go sobie ot tak, bo rysunek ci się znudził. Powinnaś zastanowić się dwa razy, zanim wybierzesz się do lekarza. W jakich sytuacjach poddać się usuwaniu tatuażu? Pozbądź się go, gdy jest powodem złego samopoczucia, kojarzy się z czymś nieprzyjemnym, przypomina ci znienawidzoną osobę, wywołał podrażnienia lub wygląda nieestetycznie.
Laserem w tatuaż
To najpopularniejsza metoda usuwania tatuażu. Na czym polega? Barwnik pochłaniany jest przez wiązkę lasera. W zależności od głębokości pigmentu, zabieg powtarza się od 3 do 10 razy. Cena laserowego usuwania tatuażu niestety jest bardzo wysoka. Przed zabiegiem pamiętaj, żeby porozmawiać z lekarzem. W trakcie zabiegu zbyt silna wiązka lasera może spowodować uszkodzenia skóry. Skutek? Blizny i przebarwienia.
Peeling i dermabrazja
Są to metody mniej inwazyjne i tańsze niż laser. Złuszczanie skóry za pomocą peelingów, dermabrazji lub salabrazji (zabieg z wykorzystaniem chlorku sodu) również przynoszą dobre efekty. Zabiegi te polegają na usuwaniu naskórka, co doprowadzi do rozjaśnienia tatuażu. Niestety złuszczanie nie usunie całkowicie permanentnego tatuażu.
Kamuflaż
Stary tatuaż możesz zamaskować. Ta metoda polega na wprowadzeniu barwnika w kolorze skóry w miejscu, w którym znajduje się znienawidzona przez ciebie ozdoba. W zależności od wielkości tatuażu będziesz potrzebowała kilku wizyt w salonie. Równie skutecznym sposobem jest wykorzystanie starego tatuażu jako elementu nowego, zamalowanie go lub dorysowanie takich elementów, które razem będą tworzyć nowy i lepszy tatuaż.
Dodaj komentarz