Od lat zmagam się z tak zwanym „trądzikiem młodzieńczym”, mimo że pomału przestaję być młoda. Byłam z tym w drogerii, aptece, u kosmetyczki i u dermatologa – nic nie pomagało. Koleżanka z pracy wspomniała o masce ledowej jako nowoczesnej i skutecznej metodzie leczenia trądziku. Nie miałam nic do stracenia (poza trądzikiem), dlatego postanowiłam spróbować. Jak działa przeciwtrądzikowa maska LED, jakie są efekty jej stosowania i czy jest bezpieczna? Na czym polega terapia światłem LED?
Jak działa przeciwtrądzikowa maska LED?
Przeciwtrądzikowa maska LED nie tylko leczy trądzik, lecz także zapobiega jego powstawaniu.
Maska LED została wykonana z wysokiej jakości plastiku i przypomina maskę karnawałową. Jest wyposażona w aktywator, który należy wymieniać co miesiąc. Maski przeciwtrądzikowej używa się raz dziennie przez 10 minut. Terapia powinna trwać 3 miesiące, ale niewielka poprawa kondycji skóry może nastąpić już po pierwszym tygodniu jej codziennego stosowania.
Jak to działa? Maskę LED z podłączonym aktywatorem należy nałożyć na oczyszczoną twarz na 10 minut – później maska sama zgaśnie. Po upływie tego czasu kontynuujcie codzienną pielęgnację twarzy lub nałóżcie makijaż.
Na czym polega terapia światłem LED?
Terapia światłem jest stosowana przez kosmetologów i lekarzy od dawna, co oznacza, że znalazła szerokie zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z prawdziwym przełomem, jakim jest maska domowego użytku, która znacznie obniża koszt i czas potrzebny na kurację światłem. Urządzenie wykorzystuje technologię purpurowego światła LED, która jest stosowana przy leczeniu trądziku i blizn.
Purpurowe światło LED jest połączeniem dwóch innych: niebieskiego i czerwonego:
- Umieszczone w masce punkciki światła niebieskiego mają na celu ograniczenie i wyeliminowanie bakterii typu P. Acnes, które są odpowiedzialne za powstawanie wyprysków. Ponadto niebieskie światło LED zatrzymuje stan zapalny i jest bardzo łagodne dla skóry.
- Punkciki czerwonego światła stymulują regenerację naskórka i komórki do produkcji kolagenu oraz wspomagają krążenie krwi i elastyczność skóry.
Dzięki temu połączeniu maska LED redukuje wypryski u źródła i wygładza zmiany potrądzikowe. Chociaż czerwone i niebieskie światło są bardzo skuteczne w usuwaniu pryszczy, nie dadzą rady torbielom i czyrakom. Jeżeli właśnie one są Waszym problemem, skonsultujcie się z dermatologiem.
Maska przeciwtrądzikowa LED – efekty
Stosuję maskę ledową od 3 miesięcy, co oznacza, że właśnie zakończyłam pierwszą terapię. Kondycja mojej cery uległa znacznej poprawie, a konkretnie:
- skóra twarzy jest gładsza;
- wypryski stały się mniej widoczne;
- liczba zaskórników i ropnych zmian skórnych wyraźnie spadła;
- przebarwienia zostały zniwelowane;
- problem błyszczenia skóry uległ marginalizacji.
Czy maska przeciwtrądzikowa LED jest bezpieczna?
Pewnie słyszałyście o zagrożeniach związanych ze światłem UV, na które narażamy się podczas kąpieli słonecznych i korzystania z solarium. To wszystko prawda, ale maska LED nie ma nic wspólnego z promieniowaniem UV – nie powoduje efektu opalenia. Za to jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów cery, nawet alergicznej. Jedynym przeciwwskazaniem do zastosowania maski przeciwtrądzikowej jest świeża opalenizna.
A Wy stosowałyście kiedyś przeciwtrądzikową maskę ledową? Jeżeli tak, jakie są Wasze wrażenia? Jeżeli nie, co Was powstrzymuje? Czekam na Wasze komentarze!
Dodaj komentarz