Cześć!

Moda na naturalne i gęste brwi pozostające pod twoją kontrolą trwa w najlepsze. Jednak patrząc na wiele dziewczyn, nie wszystkie są z nią za pan brat, a jeśli tego próbują, to nie zawsze im to wychodzi. Jeżeli ty też chciałabyś wyglądać jazzy, to sprawdź, jakich błędów podczas stylizacji brwi nie popełniać.

Kosmetyki w złym odcieniu

Jeżeli masz zbyt jasne brwi lub ich kolor nie pasuje do twoich włosów i karnacji, to zastosuj kosmetyki do zmiany ich wyglądu. Możesz przebierać wśród ogromnej ilości produktów kolorowych: henny, kredek, cieni, musów, żelu. Ważne jest jednak to, żeby były w odpowiednim odcieniu, i to niezależnie od ich formuły.

Zbyt mocne przyciemnienie

Jesteś blondynką, a swoje brwi malujesz na czarno? Nie tędy droga! Jest jeden warunek, który w takiej sytuacji musisz spełnić: kolor musi do ciebie pasować. Brwi nie mogą być więc zbyt ciemne lub zbyt jasne, nie mogą mieć dziwnych odcieni lub ekstrawaganckich kolorów.

Nieprawidłowo regulujesz brwi

To niestety jeden z najczęściej popełnianych błędów, jeśli chodzi o stylizację brwi. Zbyt mocno wyregulowane, za krótkie, za wąskie lub takie, które w ogóle nie miały styczności z pęsetą. Tymczasem regulowanie brwi jest bardzo proste. Wystarczy wyznaczyć trzy punkty na łuku brwiowym względem skrzydełka nosa, a następnie usunąć wszystkie włoski, które znalazły się poza nimi.

Brwi jak z szablonu

Brwi powinny być symetryczne, lecz nigdy identyczne. Powód jest prozaiczny: będziesz wyglądała brzydko, a twoje brwi – sztucznie. Poza tym bardzo męczące jest dopracowywanie do perfekcji każdego skrawka brwi, przycinanie włosków do takiej samej długości i malowanie ich w takim sam sposób.

Źle zakończone brwi

Za krótkie, nierówne, cienkie lub za grube. Za jasne lub ciemne, mocno opadające, uniesione za wysoko. To najczęściej popełniane błędy, jeśli chodzi o zakończenie brwi. Łuk brwiowy powinien być oprawą dla oczu, nie może być nienaturalnie zgolony i tak nagle się urywać. Powinien także współgrać z kształtem twojej twarzy.

Marta

Autor: Marta

Marta / 24 lat / Wrocław / Zakochana w kosmetykach i pielęgnacji. Blog "Kosmetyczne Patenty" powstał z ogromnej pasji i chęci dzielenia się opinią, oraz doświadczeniami. Zachęcam do kontaktu i dyskusji :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2020 "Kosmetyczne patenty – Znajdź sposób na piękno" All Rights Reserved