MANICURE HYBRYDOWY W DOMU? Bez problemu! Dziś podpowiem wam, czego potrzebujecie, żeby wykonać efektowny manicure lakierami hybrydowymi samodzielnie. Do dzieła!

Moja przygoda z hybrydami zaczęła się już jakiś rok temu, no, może trochę wcześniej. Najpierw kupiłam małą lampę LED, jeden lakier hybrydowy, top i bazę w jednym. Oczywiście prawie nie miałam potrzebnych akcesoriów, ale próbowałam i… wychodziło! A że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to zaczęłam się doszkalać, czytać, kupować nowe produkty.

Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że na hybrydach znam się jak mało kto. A że pytacie mnie często o to, jak zrobić manicure hybrydowy w domu, służę pomocą. Oto poradnik specjalnie dla was. 🙂

Manicure hybrydowy w domu. Czy to trudne?

To bardzo proste! Uwierzcie mi, że naprawdę manicure hybrydowy jest łatwy w wykonaniu i każda z nas sobie z tym poradzi. Zwłaszcza że wcale nie trzeba mieć setek lakierów jak w salonie kosmetycznym, bo wystarczą 2-3 ulubione kolory. Grunt to wybór produktów dobrej jakości – takich, które są łatwe w użyciu i trwałe. I wcale nie chodzi tylko o lakiery.

Czego potrzebujesz, jeśli chcesz zrobić trwały manicure hybrydowy w domu? Proponuję rozszerzyć nieco moją początkowo listę.

Manicure hybrydowy. Co jest potrzebne?

  • Lakiery hybrydowe – na początek wystarczy jakiś neutralny kolor (np. nudziak albo pudrowy róż), bo jeśli nałożymy go krzywo, to nie będzie tego tak widać; nie od razu musimy robić wzory i łączyć kolory, więc nie potrzeba nam też dużo lakierów hybrydowych.
  • Baza i top coat – może być 2w1, choć polecam osobne produkty, bo inne jest zadanie bazy (przygotowanie paznokcia na hybrydę, utwardzenie płytki), a inne topu (utrwalenie manicure, nadanie blasku).
  • Lampa LED – ewentualne UV (ale pamiętajcie, że promieniowanie UV jest szkodliwe nawet, jeśli jest z lampy), dzięki której utwardzimy lakier i utrwalimy nasz manicure hybrydowy.
  • Cleaner i waciki bezpyłowe – bardzo ułatwiają pracę z każdą kolejną warstwą i oczyszczanie jej z tłustego osadu bez zostawiania paprochów.
  • Dodatkowe akcesoria – czyli wszystko to, co pomaga nam przygotować paznokcie do manicure hybrydowego i wykonać go porządnie: pilniki papierowe, polerki do paznokci, cążki i drewniane patyczki do skórek, oliwki do pielęgnacji skórek itd. 

Jakie lakiery do manicure hybrydowego wybrać?

Osobiście polecam lakiery hybrydowe Semilac, ewentualnie NeoNails. Jeszcze się na nich nigdy nie zawiodłam, są trwałe, łatwe w nakładaniu i nadają się do większości lamp LED oraz UV. Myślę, że warto zaczynać pracę na dobrych produktach – nie będzie tej frustracji, że coś idzie nie tak.

A jeśli szukacie czegoś dla osób z alergiami itd., to nieco droższe, ale dobre będą lakiery hybrydowe bez formaldehydu np. Cuccio.

Jak zrobić manicure hybrydowy krok po kroku?

To teraz czas na najważniejsze, czyli instrukcję, jak zrobić manicure hybrydowy krok po kroku. Nie jest to trudne, ale rozpiszę to wam w podpunktach, bo czasami szczegóły mają znaczenie.

Krok 1. Przygotowanie paznokci

Manicure hybrydowy zaczyna się od standardowego przygotowania paznokci. Trzeba wyciąć i usunąć skórki, a także skrócić paznokcie w razie potrzeby. Na tym etapie bierzemy też do ręki pilnik i nadaje płytce pożądany kształt (u mnie ostatnio króluje migdał).

Krok 2. Zmatowienie i oczyszczenie płytki

Kolejne zadanie to zmatowienie płytki za pomocą bloku polerskiego. Nie trzeba tego robić mocno, bo nie chodzi o zdarcie całego paznokcia, ale jego delikatne zmatowienie. Potem takie paznokcie trzeba oczyścić cleanerem z pyłu. Cały ten krok jest ważny, bo dzięki niemu manicure hybrydowy lepiej trzyma się paznokci i jest trwalszy.

Krok 3. Nałożenie bazy i utwardzenie

Przed nałożeniem koloru należy użyć bazy. Nakładamy jedną cienką warstwę bezbarwnej bazy i utwardzamy w lampie przez odpowiedni, zalecany dla danego produktu czas (od 30 do 60 sekund).

Krok 4. Dwie warstwy lakieru i utwardzenie

Ten krok jest najważniejszy, bo po nim wreszcie nasz manicure hybrydowy zacznie wyglądać. Nakładamy pierwszą warstwę lakieru – co ważne, musi być cienka i to nie szkodzi, że może nie kryć zbyt dokładnie. Po utwardzeniu w lampie (30-60 s) nakładamy drugą warstwę, równie cienką i utwardzamy ponownie. Na tym etapie możemy też zrobić różnego rodzaju wzroki albo doczepić ozdoby do paznokci, ale trzeba to zrobić przed utwardzeniem.

Krok 5. Nałożenie topu i utwardzenie

Kiedy paznokcie będą wyglądały już tak, jak trzeba, możemy skończyć manicure hybrydowy. Jak? Nałożeniem cieniutkiej warstwy topu i utwardzeniem go pod lampą. Tak, jak w poprzednich krokach.

Krok 6. Oczyszczenie i pielęgnacja

Na koniec warto ponownie użyć cleanera, żeby zmyć tłustą warstewkę, która może zostawać na paznokciach po utwardzeniu. To dobry moment, żeby wypielęgnować trochę skórki wokół paznokci, stosując np. specjalną oliwkę lub naturalny olejek (u mnie najczęściej olej arganowy lub masło shea).

Gotowe! Przyznajcie same, że to proste. 🙂

Marta

Autor: Marta

Marta / 24 lat / Wrocław / Zakochana w kosmetykach i pielęgnacji. Blog "Kosmetyczne Patenty" powstał z ogromnej pasji i chęci dzielenia się opinią, oraz doświadczeniami. Zachęcam do kontaktu i dyskusji :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2024 "Kosmetyczne patenty – Znajdź sposób na piękno" All Rights Reserved