Cześć!

Promienna i gładka buzia, bez najmniejszej zmarszczki i żadnej niedoskonałości? Młodzieńczy i naturalny wygląd? A czemu nie?! Możesz to mieć dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym. Ta substancja jest coraz częściej stosowana w gabinetach kosmetycznych, a efekty, które zapewnia przechodzą najśmielsze oczekiwania. Jeśli od zawsze marzyłaś o pięknej cerze, to przeczytaj mój tekst i sprawdź, co możesz zyskać dzięki hialuronowi.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka. Znajdziemy ją w skórze, ścianach naczyń krwionośnych, tkance łącznej, stawach i pępowinie. Wraz z elastyną i kolagenem odpowiada za jędrność i gładkość skóry. Kwas hialuronowy ze względu nas silne właściwości nawilżające wpływa na prawidłową pracę oczu i stawów. Poza tym jest stosowany w medycynie estetycznej, okulistce, ginekologii, ortopedii, proktologii i ortolaryngologii. Niestety z upływem lat ilość kwasu hialuronowego w organizmie człowieka spada. Aby zapobiec negatywnym skutkom tego procesu, można poddać się ostrzykiwaniu skóry tą substancją.

Kwas hialuronowy na twarz – zalety zabiegu

Zabieg na twarz z zastosowaniem kwasu hialuronowego przynosi bardzo dobre efekty. Do jego zalet zalicza się:

  • spłycenie blizn i zmarszczek;
  • modelowanie twarzy;
  • wypełnienie policzków;
  • ujędrnienie, odżywienie i nawilżenie cery.

Kwas hialuronowy – przebieg zabiegu

Jeśli chcesz wybrać się na zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym, to koniecznie umów się w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Pamiętaj, że zabieg powinien przeprowadzić doświadczony lekarz. A jak wygląda taki zabieg? Składa się z kilku etapów.

Pierwszy etap to wywiad lekarza z pacjentką. W trakcie rozmowy ustala się zakres zabiegu i efekty, które pacjentka chce osiągnąć. Drugi etap to zaaplikowanie na skórę znieczulenia i nałożenie kremu o działaniu łagodzącym odczuwanie bólu podczas zabiegu. W trakcie zabiegu lekarza może zwiększyć dawkę znieczulenia. Kolejny etap to wprowadzenie pod skórę kwasu hialuronowego w postaci żelowej formuły za pomocą specjalnej igły. Podczas zabiegu lekarz musi zadbać o prawidłową technikę, bo to od niej zależy powodzenie zabiegu, efekty i ewentualne skutki uboczne. Ostatni etap polega na delikatnym masowaniu i ugniataniu skóry w celu równomiernego rozprowadzenia kwasu hialuronowego.

Zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym trwa od 30 do 90 minut i nie wymaga rekonwalescencji. Zaraz po nim mogą pojawić się delikatne zaczerwienienie i obrzęk, które po kilku dniach powinny zniknąć. Ostateczny efekt będzie widoczny dopiero po dwóch tygodniach; może utrzymywać się od 6 miesięcy do 1,5 roku. Jeżeli efekty będą zanikać, zabieg można powtórzyć.

Czy zabieg z kwasem hialuronowym jest bezpieczny?

Zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest bezpieczny, jeśli został przeprowadzony prawidłowo, z zastosowaniem oryginalnych preparatów i wykonany przez doświadczonego lekarza. Tak naprawdę dużo zależy od techniki i wiedzy osoby przeprowadzającej zabieg oraz od tolerancji pacjentki na podawaną substancję. Jeśli zabieg przebiega nieprawidłowo, to może dojść do poważnych skutków ubocznych. Dlatego zanim udasz się na zabieg, warto poczytać opinie innych, zapoznać się z ofertą kilku salonów medycyny estetycznej lub umówić się na wizytę wstępną, podczas której wypytasz lekarza o zabieg.

Zabieg kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Niestety nie każda z nas może sobie pozwolić na zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia ostrzykiwania są:

  • aktywna opryszczka;
  • ciąża i karmienie piersią;
  • stany zapalne skóry, takie jak trądzik;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  • skłonność do powstawania blizn;
  • choroby nowotworowe.

Kwas hialuronowy w diecie i kosmetykach

Zabieg polegający na ostrzykiwaniu twarzy to jedna z wielu metod na młodą skórę. Kwas hialuronowy organizmowi można dostarczyć za pomocą diety i kosmetyków. W twoim jadłospisie powinny znaleźć się świeże owoce i warzywa, tłuste ryby (sardynka, łosoś, śledź, tuńczyk), oleje roślinne (rzepakowy, lniany, z orzechów włoskich, z pestek). Należy również pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu przez spożywanie około 1 litra wody mineralnej.

Kwas hialuronowy skórze można dostarczyć także podczas codziennej pielęgnacji. Należy jednak pamiętać, żeby kosmetyki zawierały potrójny kwas hialuronowy. Tylko w takiej formie ta substancja jest w stanie przeniknąć do głębszych warstw skóry i odpowiednio o nią zadbać. Wraz z produktami z zawartością kwasu hialuronowego można stosować kosmetyki z kolagenem i elastyną. Ich działanie z pewnością poprawi wygląd i kondycję skóry.

Marta

Autor: Marta

Marta / 24 lat / Wrocław / Zakochana w kosmetykach i pielęgnacji. Blog "Kosmetyczne Patenty" powstał z ogromnej pasji i chęci dzielenia się opinią, oraz doświadczeniami. Zachęcam do kontaktu i dyskusji :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2024 "Kosmetyczne patenty – Znajdź sposób na piękno" All Rights Reserved