Cześć dziewczyny!

Każda z nas lubi mieć zadbane dłonie i umalowane pazurki. Niestety, kiedy paznokcie są kruche, łamliwe i rozdwajają się, nie ma szans na zrobienie pięknego manicure. Aby pomalować paznokcie, najpierw musisz o nie zadbać. A jak to zrobić? Dowiesz się z mojego posta. Przyjemnej lektury.

CZEMU PAZNOKCIE ŁAMIĄ SIĘ?

Powodów może być bardzo dużo. Do tych, które najczęściej dotykają kobiety, należą: uboga dieta, choroby, nieprawidłowa pielęgnacja, częsty i nieumiejętnie wykonany manicure. Jeżeli twoim paznokciom brakuje witamin i mikroelementów, z całą pewnością staną się zniszczone i uszkodzone. Choroby (np. grzybica) również wpływają na kondycję paznokci, a także skóry, która je otacza. Do pogorszenia się stanu paznokci przyczyniają się też: stosowanie nieodpowiednich produktów i nieumiejętnie wykonany manicure. Jeżeli często używasz zmywaczy z acetonem, to możesz doprowadzić do przesuszenia płytki paznokci i rozwarstwienia się jej. Kosmetyczka nie ma wystarczającej wiedzy w robieniu manicure? Natychmiast zrezygnuj z jej usług i znajdź odpowiedzialną osobę.

JAK DBAĆ O PAZURKI?

Olejowanie paznokci

Jak się okazuje, olejować można nie tylko włosy. Olejowanie paznokci również ma sens, bo przynosi rewelacyjne efekty. Jeżeli używasz odpowiednich olejków (np. rycynowego, migdałowego, oliwy z oliwek, kokosowego lub arganowego), twoje paznokcie natychmiast staną się mocniejsze, ładniejsze i gładsze. Olejowanie paznokci rób dwa razy dziennie do momentu zauważenia efektów. Podczas zabiegu rób masaż, dzięki któremu składniki olejków szybciej przenikną do wnętrza skóry i paznokci.

Nie lecz, zapobiegaj!

Po co chodzić do lekarza, stresować się przed kolejnymi badaniami i żyć ze świadomością tego, że masz brzydkie paznokcie. Lepiej jest zapobiegać. Dlatego do diety włącz świeże warzywa i owoce, pij więcej niegazowanej wody, nie jedz przetworzonej żywności, zrezygnuj z tzw. śmieciowego jedzenia. Jeżeli chcesz jeszcze lepiej zadbać o paznokcie, spożywaj suplementy diety. W torebce noś krem do dłoni, który nawilży skórę i zadba o paznokcie. Zimą nie zapomnij o rękawiczkach.

Marta

Autor: Marta

Marta / 24 lat / Wrocław / Zakochana w kosmetykach i pielęgnacji. Blog "Kosmetyczne Patenty" powstał z ogromnej pasji i chęci dzielenia się opinią, oraz doświadczeniami. Zachęcam do kontaktu i dyskusji :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2023 "Kosmetyczne patenty – Znajdź sposób na piękno" All Rights Reserved