Cześć!

Cienie, kredki, żele, pędzelki i mnóstwo innych kosmetyków i akcesoriów. Czy właśnie takich produktów używasz do makijażu brwi? Jeśli tak, to świetnie! Ale czy robisz to dobrze? Regulowanie, malowanie, dobieranie koloru i gadżetów do brwi to wbrew pozorom nie taka łatwa sprawa. Jeżeli chcesz poznać wszystkie tajniki makijażu brwi, to przeczytaj mój tekst. Sprawdź także, jakich błędów nie popełniać podczas malowania łuku brwiowego.

Idealnie zrobione brwi

Makijaż brwi zależy od bardzo wielu czynników. Najważniejsze jest to, żeby uzyskać naturalny efekt, a brwi powinny podkreślać urodę i być oprawą dla oczu i twarzy. Podstawowe sprawy w makijażu brwi to: kształt, kolor, intensywność odcienia i grubość. Ważne są również zastosowane kosmetyki i akcesoria do regulacji brwi. A z drugiej strony wygląd brwi uzależniony jest od kształtu twarzy, budowy łuku brwiowego i tego, czy brwi są gęste lub nie. Liczy się także ułożenie włosków, ich naturalna grubość i kształt brwi.

Tego nie rób podczas makijażu brwi

1. Niepoprawna regulacja brwi

To, w jaki sposób wyregulujesz brwi, będzie rzutowało na makijaż. Bo nieprawidłowa regulacja to pierwszy i podstawowy błąd. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, to idź do kosmetyczki. Powiedz jej o twoich oczekiwaniach; bądź też otwarta na propozycje z jej strony – w końcu jest doświadczoną osobą. Jeżeli obawiasz się, że depilacja w salonie kosmetycznym będzie wiązała się z dyskomfortem, to spróbuj usunąć niechciane włoski samodzielnie. Nie usuwaj jednak tych, które rosną bezpośrednio w łuku brwiowym, lecz zajmij się tymi, które rosną nieco poniżej niego.

2. Brew w jednym kolorze

Czy twoje brwi (lub włosy) są jednolitego koloru? No raczej nie. Dziewczyny, które malują brwi w jednym kolorze, popełniają więc kolejny błąd. Prawidłowy makijaż łuku brwiowego powinien opierać się na cieniowaniu i ombre. Włoski w wewnętrznym kąciku oka według tych zasad będą miały jasny odcień, a te z drugiej strony – ciemniejszy. Uważaj na to, żeby oczy nie wyglądały na „ciężkie”, a brwi na przerysowane. Pamiętaj też, żeby początek i koniec brwi oraz ta ich część, która jest lekko uniesiona, nie były ostre – da ci to tylko sztuczny efekt.

3. Nieprawidłowa intensywność

Za jasne, a może zbyt ciemne? Odcień brwi również ma duże znaczenie dla całego twojego wyglądu. Jaśniejszy makijaż brwi dobrze sprawdzi się do pracy, na uczelnię lub po prostu na dzień. Natomiast na imprezę lub wypad ze znajomymi możesz pozwolić sobie na mocniejszy kolor. Ważne jest również, żeby kolor kosmetyku do malowania brwi dobrać do typu urody, rysów twarzy, koloru włosów i oczu oraz kolorytu cery.

4. Taka sama grubość na całej długości brwi

Początek i koniec brwi o takiej samej długości? Nie, to nie może się udać. Spójrz na naturalny wygląd brwi: ta część, która znajduje się w wewnętrznym kąciku oka, jest grubsza i większa od końcówki brwi. Nie ma zatem sensu domalowywać włosków tam, gdzie nie powinno ich być. Podczas makijażu brwi podkreślaj ich naturalny kształt lub go uwydatnij.

5. Dwie identyczne brwi

W naturze nie ma dwóch identycznych rzeczy. Podobnie jest z brwiami. Spójrz ponownie w lustro: zauważysz, że włoski w jednym łuku brwiowym różnią się nieco od tych z drugiego łuku. Nie zmieniaj tego, lecz podkreśl ich wygląd. Tym bardziej, że żadna z nas nie ma symetrycznej twarzy i nie ma najmniejszego sensu tworzyć lustrzanego odbicia jej połówek. Będziesz wyglądała bardzo śmiesznie.

6. Źle dobrany kształt

Kształt brwi powinno dobierać się do kształtu twarzy i wyglądu oczu. Podczas makijażu zadbaj o to, żeby nie były:

  • zbyt proste – po pierwsze brwi rozciągną optycznie twoją twarz, a po drugie nie ma naturalnie prostego łuku brwiowego;
  • za mocno uniesione – nie chcesz wyglądać na wiecznie zdziwioną, prawda? Ta zasada znów wiąże się z naturalnym wyglądem łuku brwiowego, który przy zewnętrznym kąciku oka lekko się unosi. Podkreśl to, ale bez przesady;
  • zbyt okrągłe – nigdy nie widziałam brwi, które byłyby zaokrąglone na początku, a tym bardziej na końcu. Wiąże się to z miejscem wzrostu włosków i tym, w którym kierunku się układają;
  • za grube lub cienkie – grubość brwi uzależniona jest od kształtu twarzy: grube brwi mogłyby przytłoczyć twarz, a zbyt cienkie pozbawiłyby buzię jakiegokolwiek wyrazu.
7. Niepoprawna odległość

Odległość pomiędzy brwiami wynika z tego, w jaki sposób osadzone są oczy. Bo dzięki tej odległości możemy optycznie oddalać lub przybliżać oczy. Brwi przy blisko osadzonych oczach powinny być oddalone od siebie, a przy oczach umiejscowionych od siebie daleko brwi powinny być do siebie zbliżone. Wykorzystując odpowiednie kosmetyki i techniki malowania się, możecie tę odległość zmieniać.

Jak malujecie swoje brwi? Zostawcie komentarz. Pozdrówki!

Marta

Autor: Marta

Marta / 24 lat / Wrocław / Zakochana w kosmetykach i pielęgnacji. Blog "Kosmetyczne Patenty" powstał z ogromnej pasji i chęci dzielenia się opinią, oraz doświadczeniami. Zachęcam do kontaktu i dyskusji :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2024 "Kosmetyczne patenty – Znajdź sposób na piękno" All Rights Reserved